ZŠ a MŠ Lipov

Informace k provozu

Provoz školy od 12. 4. 2021 do odvolání - přehled důležitých informací

Výuka:

je umožněna přítomnost dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání (max. 15 dětí).

Na 1. stupni ZŠ je umožněna přítomnost žáků ve škole v rotačním režimu (střídání tříd po týdnu):

• v týdnu od 12. do 16. 4. se prezenční výuky ve škole zúčastní žáci 1., 3. a 5. třídy (ostatní žáci mají distanční výuku)
  • v týdnu od 19. do 23. 4. se prezenční výuky ve škole zúčastní žáci 2. a 4. třídy (ostatní žáci mají distanční výuku)

Žáci na 2. stupni mají nadále distanční výuku.

Testování:

Přítomnost dětí v MŠ, žáků v ZŠ a všech zaměstnanců školy je podmíněna negativním výsledkem antigenního testu. Děti a žáci v naší škole budou testováni vždy v pondělí a ve čtvrtek.

U dětí v MŠ, mladších žáků 1. stupně ZŠ (1. – 3. třída) a žáků se zdravotním postižením bude připuštěna účast zákonného zástupce na testování při dodržení přísných hygienických opatření a rozestupů.

Pokud se dítě nebo žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude jeho absenci evidovat jako omluvenou. V tomto případě nemá škola povinnost zajistit dítěti či žákovi distanční výuku dle zákona, ale je vhodné poskytnout mu přiměřenou formu studijní podpory.

Testování se neprovádí pouze u osob, které byly očkovány a od poslední aplikace uplynulo nejméně 14 dnů a u osob, které prodělaly onemocnění COVID – 19 a od izolace, karantény neuplynulo více jak 90 dnů. Rovněž se netýká žáků absolvujících individuální konzultace.

Odkaz na instruktážní videa:

Konzultace:

Skupinové konzultace jsou umožněny žákům 2. stupně ohrožených školním neúspěchem anebo žákům 9. tříd podle jejich potřeby vyhodnocené školou v předmětech potřebných pro přijímací zkoušky, a to v nejvyšším počtu 6 žáků v jedné skupině. Budou realizovány po dohodě s vyučujícími.

Školní družina:

Školní družina bude realizována v homogenních odděleních složených ze žáků pouze jedné třídy. Z organizačních důvodů bude otevřena pouze pro žáky 1. – 3. třídy.

Stravování:

Děti a žáci na prezenční výuce, kteří jsou přihlášeni ke školnímu stravování, mají od prvního dne výuky zajištěný oběd. Pokud se dítě stravovat nebude, je nutné oběd odhlásit. Totéž platí i v případě školních svačinek.

Toto stravování se bude řídit pravidly v období pandemie.

Ochrana úst a nosu ve škole:

Všichni zaměstnanci školy jsou povinni používat respirátor.

Děti v  nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu.

Žáci v ZŠ jsou povinni nosit alespoň chirurgickou roušku.

Přijímací zkoušky:

Ministerstvo zdravotnictví stanovuje, že osobní přítomnost uchazeče na přijímací zkoušce je možná pouze tehdy, jestliže nemá příznaky onemocnění COVID 19doloží před přijímací zkouškou negativní výsledek neinvazivního preventivního POC antigenního testu nebo neinvazivního preventivního RT-PCR testu, prováděného ve škole v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky nebo doloží příslušný doklad, kterým může negativní výsledek testu nahradit (blíže viz mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování uchazečů o střední vzdělávání).

Pokud uchazeč testování na COVID-19 odmítne, nebude mít právo konat přijímací zkoušku vyžadující osobní přítomnost. Pokud bude mít pozitivní výsledek testu, má právo na náhradní termín.

Absence dokladu o negativním výsledku testu je vždy relevantním důvodem omluvy a uchazeč má právo se zúčastnit náhradního termínu přijímací zkoušky.

Škola, ve které je uchazeč žákem, je povinna provést na jeho žádost preventivní test ve škole a vydat o výsledku testu doklad.

Nejčastější dotazy k testování Covid-19 - ZDE

Další materiály MŠMT:

Testování - diagram

Informace k provozu škol a školských zařízení

Seznam příznaků Covid-19

MO - 1. fáze rozvolnění

MO - testování u přijímacích zkoušek

MO - testování zaměstnanců ve školách

MO - testování žáků ve školách

Návrat dětí do MŠ - metodika

Provoz škol - aktualizovaný manuál

Testování ve školách - manuál